Światowe Dni Młodzieży 2019

Przystanek pierwszy: Amsterdam! Nasza dwudziestoosobowa grupa pielgrzymów bez przeszkód dotarła z Krakowa do stolicy Holandii. Co będzie dalej? Zobaczymy. Jak na razie oczekujemy na samolot przy bramce E7. Transatlantyk, którym polecimy, stoi po drugiej stronie przeszklonej ściany terminalu lotniczego i czeka. My też czekamy. Lot przez ocean będzie trwał ponad 10 godzin, od 11.25 do 16.00. Choć na pierwszy rzut oka godziny wyglądają paradoksalnie, musimy pamiętać, że przekraczamy liczne strefy czasowe lecąc na zachód, dzięki czemu możemy wygrać ten wyścig z czasem.

Teraz krótkie słowo o nas. Jesteśmy grupą zorganizowaną, która wystartowała z Tyńca, ale nie wszyscy pochodzimy z Krakowa. Wśród nas najwięcej jest osób z Tyńca i Podgórek, ale również jest z nami Ola z okolic Zielonej Góry i ksiądz Tomasz z tych samych rejonów.

Plany na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie snujemy od czasu, kiedy Kraków był gospodarzem tego wydarzenia w 2016 roku. Uczestniczyliśmy wtedy w spotkaniu z następcą świętego Piotra i młodzieżą z całego świata zaangażowani jako wolontariusze lub przyjmując pielgrzymów w swoich domach. Teraz, dzięki ponad dwuletnim przygotowaniom i wsparciu zarówno materialnym jak i duchowym wszystkich życzliwych nam i naszemu przedsięwzięciu osób rozpoczynamy przygodę naszego życia - wyprawę na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, pielgrzymkę na drugi koniec świata.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nas wspomagali w przygotowaniach, którzy podzielili z nami koszty wyjazdu i którzy się modlili w naszej intencji. Zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania z nami Tego Tygodnia.

Codzienną relację chcemy umieszczać na tej stronie każdego wieczoru naszego pobytu w Panamie. Zapraszamy do śledzenia naszych wpisów. Pozdrawiamy!